منابع مالی برسد ۷۸ریل باس یکساله تحویل می‌شوند

منابع مالی برسد ۷۸ریل باس یکساله تحویل می‌شوند

منابع مالی برسد ۷۸ریل باس یکساله تحویل می‌شوند

مدیرعامل شرکت ایریکو می‌گوید در صورتی که منابع مالی لازم برای خط تولید فراهم شود، می توان انتظار داشت تمام ۷۸ ریل باس باقی مانده ظرف یک سال به بهره برداری برسند.

مرتضی مقدمی در گفت‌وگو با ایسنا،  درباره‌ آخرین وضعیت قرارداد ایریکو با راه آهن جمهوری اسلامی ایران برای ساخت ریل‌باس‌ها اظهار کرد: کل این قرارداد ۱۵۰ دستگاه ریل‌باس بوده که در طول سال‌های گذشته ۷۲ دستگاه آن تحویل شده و ۷۸ ریل‌باس نیز در خط تولید قرار دارد.

مدیر عامل شرکت ایریکو با اشاره به توقف پنج ساله خط تولید این ریل‌باس‌ها گفت: بخشی از این موضوع به دلیل مشکلات مالی کارفرما و بخش دیگر به دلیل ترخیص نشدن قطعات مورد نیاز از گمرک توسط کارفرما بود. خوشبختانه با توجه به این‌که راه‌آهن در حال حاضر کارفرمای این پروژه است ما امیدواریم با حمایت‌های لازم این طرح با سرعت بیشتری ادامه یابد.

مقدمی با بیان این‌که در سال جاری ردیف بودجه جدید برای اجرای این پروژه در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: امسال برنامه‌ریزی کردیم که هشت رام‌قطار را به رجا تحویل دهیم. این در حالی است که هنوز ریالی از ردیف بودجه در نظر گرفته شده به ایریکو تخصیص داده نشده و قطعا برای رسیدن به این اهداف باید منابع مالی لازم تامین شود.

وی درباره‌ زمان تخمینی برای رساندن تمام واگن‌های باقی‌مانده نیز، اظهار کرد: در صورتی که تمام دغدغه‌های مالی ما فراهم شود ما می‌توانیم ظرف یکسال آینده کل پروژه را تحویل دهیم.

به گزارش ایسنا، سال گذشته خط تولید ایریکو پس از چند سال توقف به دلیل مشکلات ناشی از تحریم ها و فشارهای اقتصادی دوباره کار خود را آغاز کرد تا کار پیگیری ساخت یکی از بزرگترین قراردادهای داخلی ساخت واگن که برای چند سال متوقف شده بود بار دیگر از سر گرفته شود.

در شرایطی که در ابتدا قرار داد ساخت این ۱۵۰ ریل باس جدید با شرکت حمل و نقل ریلی رجا بسته شده بود اما با واگذاری این شرکت به بخش خصوصی، راه آهن خود اجرای آن را بر عهده گرفت.

راه آهن نیز آخرین سری از ریل باس های تولید شده را چند هفته قبل از ایریکو تحویل گرفت.

 

Related posts