رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان‌ها

رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان‌ها

دلایل تعیین جانشینان رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان‌ها

بر اساس حکم اسحاق جهانگیری، اعضای اصلی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مکلف شده‌اند تا اقدامات لازم را در استان‌های تعیین شده انجام دهند و به گفته دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، وزیر صنعت نیز به عنوان قائم مقام یا جانشین دکتر جهانگیری در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تعیین نشده‌ بلکه وی نیز مانند همه اعضای دولت مسئول پیگیری مسائل مربوط به اقتصاد مقاومتی در دو استان مشخص است.

طبق اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، جهانگیری در این احکام تقویت همکاری دستگاه های اجرایی ملی و استانی و دبیرخانه ستاد و همچنین هم افزایی بیشتر آنها برای تحقق اهداف، طرح ها و پروژه های اقتصاد مقاومتی در استان های سراسر کشور را مورد تاکید قرار داده است.

بر اساس حکم اسحاق جهانگیری، اعضای اصلی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مکلف شده اند اقدامات لازم را در استان های تعیین شده انجام دهند و تا حصول نتیجه مطلوب، پیگیری های لازم را بعمل آورند.

با توجه به اهمیت این موضوع، دکتر دژپسند – دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی – در تشریح مسئله تعیین جانشین برای رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گفت: در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی علاوه بر محورهای مشخصی که درباره مسائل مختلف از جمله بهره وری، نفت، توسعه صادرات غیر نفتی یا رویکرد درونزایی و برون گرایی وجود داشت توجه به عدالت سرزمینی از دیگر مسائل مهمی بود که مورد توجه قرار گرفت و به همین دلیل معاون اول رییس جمهوری تصمیم گرفت با تعیین جانشین خاص خود در استان‌های مختلف، مسائل مربوط به اقتصاد مقاومتی را به شکل بهتر و دقیق تری پیگیری کند.

دژپسند به تجربه موفقی در این مسئله اشاره و اظهار کرد: برای نمونه الگوی موفق این کار اقدامات و پیگیری‌های وزیر کشور بود که به عنوان جانشین معاون اول رییس جمهوری در چند استان تعیین شد و با سفر به این استانها همچون آذربایجان شرقی لرستان و کرمان در جلسات استانی شرکت داشت و از نزدیک مسائل مربوط به استان را پیگیری کرد و با حضور مسئولان ذی ربط اقدامات لازم را انجام می داد.

به گفته دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، چون این الگو موفقیت‌های خوبی داشت، تصمیم گرفته شد به همه استانها تعمیم داده شود تا در اجرای سیاست‌های مربوط به اقتصاد مقاومتی نتایج بهتر و ملموس تری بدست آید.

وی با اشاره به تاکید دولت برای تعیین جانشین رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در همه استانها افزود: با موافقت دولت، مقرر شد برای سایر استان‌ها هم جانشین رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی تعیین شود؛ لذا همه اعضای دولت در یک یا چند استان به عنوان جانشین رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی انتخاب شدند تا بتوانند رویکرد ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی را در مقیاس ملی واستانی پیگیری کنند که قطعا سبب تقویت اقتصاد مقاومتی در استانها خواهد شد.

دژپسند همچنین درباره انتشار اخباری در برخی رسانه ها مبنی بر اینکه مهندس نعمت زاده به عنوان قائم مقام یا جانشین دکتر جهانگیری در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تعیین شده‌اند، گفت: این موضوع صحت ندارد؛ بلکه آقای نعمت زاده هم مانند دیگر اعضای دولت که در استانهای مختلف به عنوان جانشین دکتر جهانگیری تعیین شده‌اند،  به عنوان جانشین دکتر جهانگیری در دو استان تهران و مرکزی تعیین شده‌اند تا مسائل مربوط به اقتصاد مقاومتی را در این دو استان پیگیری کنند.

بر اساس این گزارش، اعضای دولت که به عنوان جانشین معاون اول رییس جمهوری، رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استانهای مختلف مشخص شده‌اند،‌ بدین شرح است:

– وزارت راه و شهرسازی در استان‌های هرمزگان – سیستان و بلوچستان

– وزارت نفت در استان های خراسان جنوبی و گیلان

– وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان های اصفهان و سمنان

– وزارت جهاد کشاروزی در استان‌های کرمانشاه و فارس

– وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات در استان‌های مازندران و البرز

– وزارت کشور در استان‌های لرستان، آذربایجان شرقی و کرمانشاه

– وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در استان‌های خراسان شمالی و گلستان

– وزارت دادگستری در استان‌های اردبیل و خوزستان

– وزارت نیرو در استان‌های اردبیل و خوزستان

– وزارت صنعت، معدن و تجارت در استان‌های تهران و مرکزی

– وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح در استان‌های چهارمحال و بختیاری و زنجان

– سازمان برنامه و بودجه در استان‌ بوشهر

-سازمان امور اداری و استخدامی کشور در استان‌های آذربایجان غربی و کردستان

– معاونت اجرایی در استان خرسان رضوی

– سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان قم و همدان

– معاونت علمی و فناوری در استان کهگیلویه و بویراحمد

– بانک مرکزی در استان قزوین

 

Related posts